Efektívny systém zberu akejkoľvek zložky odpadu, nielen elektroodpadu, nie je možné vybudovať a prevádzkovať bez spolupráce obcí a povinných osôb. Našim prvoradým cieľom je poskytnúť službu zberu elektroodpadu občanom a obciam na celom území Slovenska. Ako jedna z mála kolektívnych organizácií garantujeme našim zmluvným partnerom a obciam odber celého množstva vyzbieraného elektroodpadu bez ohľadu na výšku limitov zberu, ktorá je pre nás druhoradá.
Najlepší spôsob ako naučiť ľudí, že staré spotrebiče patria do zberu, je zber zorganizovať. A postarať sa, aby sa o ňom ľudia dozvedeli. Občanovi je jedno, aké logo je na aute, ktoré príde zobrať vyzbieraný elektroodpad. Občan to vníma ako možnosť zadarmo a ekologicky sa zbaviť nepotrebných spotrebičov, ktoré mu zbytočne zaberali miesto v byte či v pivnici. A túto službu mu poskytuje jeho mesto. Starosta a ostatní pracovníci miestnej samosprávy, ktorým záleží na obyvateľoch aj na životnom prostredí. Zber elektroodpadu zároveň môže obci ušetriť aj rozpočet. Pretože elektroodpad sa nedostane do komunálneho odpadu a nezvýši tak jeho objem.
Prostredníctvom lokálnych časopisov, rozhlasu, informačných tabúľ či sociálnych sietí by mali samosprávy poskytovať svojim občanom informácie, ako ekologicky nakladať s elektroodpadom ale aj inými zložkami odpadu. Webstránke obce napríklad môže poskytnúť prístup k týmto informáciám non-stop, nielen týždeň či dva pred samotným zberom. Ak mesto nemá zberný dvor alebo je do termínu zberu elektroodpadu ďaleko, občania by sa tu mohli dozvedieť, že existuje aj spätný zber cez predajne. Čím je mesto väčšie, tým zložitejšie je zabezpečiť informovanosť obyvateľov. Veľmi radi preto obciam s touto komunikáciou pomôžeme.
Aby sa nestávalo, že kvôli neinformovanosti vyhodia občania elektroodpad do prírody alebo len tak ku kontajnerom na bežný komunálny odpad. A v obci zbytočne vznikajú čierne skládky i keď má zber elektroodpadu plne funkčný. Len ľudia o ňom nevedeli.